INSTRUKTOR ELŻBIETA GIERASIMOW-ZAKOWANY


Elżbieta Gierasimow-Zakowany

Pedagog, instruktor ds. teatru i recytacji w Konińskim Domu Kultury (weryfikacja instruktorska kat. II), również w zakresie dykcji i emisji głosu. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze (1996); absolwentka Studium Specjalnego Socjoterapii w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie (2000 r); w 2001 r. ukończyła Grupę Psychoterapii Gestalt; absolwentka Szkoły Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Terapii Gestalt w Krakowie.
W Konińskim Domu Kultury zrealizowała z grupami teatralnymi:

„MASKA”
1.”MIŁOŚĆ W ŚWIECIE BIZNESU” (2004)
2.”NASZ WSPÓLNY DOMECZEK” (2005),
3.”BURZA W TEATRZE GOGO” (2007)

„MERITUM” (grupa dorosłych):
1.”PIĘĆ MINUT” (2006)
2.”BOLERO” (2007)

„WALIZA”
1.”BAŚŃ O GRAJĄCYM IMBRYKU” (2008)

Recytatorzy Elżbiety Gierasimow-Zakowany zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach recytacji, monodramu i w przeglądach teatralnych w mieście, regionie i województwie (m.in. eliminacje powiatowe do VIII Wielkopolskiego Konkursu na Monodram dla Dzieci Szkół Podstawowych „Młodzi Koryfeusze”, eliminacje powiatowe
do Turnieju Recytatorskiego „Słowo za słowo”, Konkurs Recytatorski „Liryczne Spotkania
z Norwidem”, VI Konkurs Recytatorski „Wielkopolska w poezji”, XVI Międzypowiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych „Prolog” w Kazimierzu Biskupim, XII Wielkopolski Turniej Recytatorski Na Tematy Biblijne „Od Abrahama z Ur do Pawła z Tarsu” oraz XXVI Wojewódzkie Konfrontacje Sceny Szkolnej wPoznaniu ). Po najwyższy laur sięgnęła uczestniczka zajęć z recytacji Kinga Rusin („Recytator Jesieni 2007”). Tytuł uzyskała otrzymawszy maksymalną liczbę punktów w dwóch konkursach: Jesienne Spotkania Recytatorów i Spotkania z Małym Księciem koordynowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.
Elżbieta Gierasimow-Zakowany stworzyła Scenę Amatora Teatru FENIKS, która działa od 2005 roku w ramach edukacji teatralnej dzieci, młodzieży i dorosłych. Prezentacje spektakli i monodramów są połączone z omówieniami warsztatowymi, do udziału zapraszani uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz konsultanci – specjaliści w dziedzinie amatorskiego ruchu teatralnego. W 9 spotkaniach zorganizowanych w minionym roku kulturalnym uczestniczyło ponad 360 widzów i prawie 200 uczestników. W roku 2007 opracowała też program autorskich warsztatów i zorganizowała zajęcia z emisji, dykcji i higieny zaadresowane do nauczycieli oraz innych osób pracujących głosem. Wzięli w nich udział pracownicy SP nr 1, pracownicy stacji radiowej, reklamy oraz menadżerowie konińskich firm. 20-godzinny kurs zakończył się uzyskaniem certyfikatu.
Nominowana do Kariatydy w kategorii „twórca kultury” (CKiS, maj 2008).